תכנון מערכת החשמל לבית חדש או לשיפוץ הבית הישן

בין אם אנו משפצים את הבית הישן שלנו או בונים או רוכשים דירה חדשה, אנו ככל הנראה נאלץ לבצע גם התקנות וחידושים במערכת החשמל הביתית. הסיבה לכך היא שכל אחד ואחד מאתנו צורך חשמל בכמויות שונות ומשתמש במכשירי חשמל שונים. ישנם אנשים אשר הדוד החשמלי, טלוויזיה ומקרר יספיקו להם. אולם ישנם אנשים רבים, זוגות ומשפחות אשר משתמשים ביותר מכשירי חשמל, צורכים יותר אנרגיה וזקוקים לשדרוגים במערכת החשמל הביתית שלהם.

קראו עוד

ציוד לחשמלאים חובבים

ישנם כלים לביצוע עבודות חשמל בסיסיות שטוב שיהיו בכל בית ויאפשרו לנו עבודה נוחה, יעילה ובטוחה. להלן מספר כלי חשמל הכרחיים לביצוע עבודות בסיסיות ודחופות איתם נוכל לגשת ולטפל בכל בעיה.

קראו עוד

מדריך מהיר לעבודות חשמל לבית

אין ספק כי לעבודות חשמל בבית דרוש לנו בעל מקצוע עם ניסיון עשיר ולא פחות חשוב- המלצות. חשמלאי איכותי לא רק שיבצע בשבילנו את עבודות החשמל בצורה איכותית ובטיחותית בהתאם לרצוננו, אלא גם ייתן לנו רעיונות לשיפור עליהם לא חשבנו בעצמנו. כמו כן חשובה אינטראקציה בין צוות החשמל לצוותים האחרים שעובדים בדירה (צבע, אינסטלציה) על מנת שהעבודה תהיה שוטפת ומהירה.

קראו עוד

המלצות לחיסכון החשמל בחורף

במהלך החורף בישראל נראית עליה חדה בצריכת החשמל. מסקרים ואבחנות נתונים שונים נראה במבט ראשון כי נתון זה נובע כתוצאה מחוסר אחראיות של הצרכנים והתנהגות בזבזנית יתרה על המידה. על מנת להפחית מצריכת החשמל המוגזמת יש להעלות את המודעות בקרב הצרכנים ולהעיר את העיניים בנוגע לכספים הרבים שהם "זורקים" מדי חודש לתשלומי החשמל וכיצד יכולים לחסוך בהוצאות אלה.

קראו עוד

התאמות לטכנולוגיה המודרנית בנקודות החשמל

שינויים בהרגלי הצריכה לצד ההתפתחות הטכנולוגית הביאו לעלייה ניכרת בכמות מוצרי החשמל הביתיים המביאה עמה צורך להוספת נקודות חשמל בבית. הצורך בתוספות יכול להתעורר כבר בשלבי התכנון הראשוני, בעבודות הגימור, וכמובן לאחר האכלוס (המצב הכי פחות רצוי).

להלן המלצות חשובות למי שרוצה להוסיף לביתו נקודות חשמל.

קראו עוד

לב מערכת החשמל- ארון החשמל

ארונות החשמל הגדולים אשר ממוקמים בחדר המדרגות שלנו אחראים לביצועי מערכת החשמל הביתית. חשיבותם קריטית ורק חשמלאים בדרגת חשמלאי מוסמך ומעלה עוסקים בתכנונם. חשוב להכיר את ארון החשמל ותכולתו באופן בסיסי למען ביצוע תקין ואיכותי של מערכת החשמל הביתית והתמודדות עם תקלות.

*חשוב לזכור שארון חשמל אינו מונה חשמל, זה נמצא מחוץ לבית ותחת אחריות בלעדית של חברת החשמל.

קראו עוד