תאורת רחוב

רחובות הערים שלנו הם חלק משיגרת היומיום שאנו חשופים אליה ועל כן העיצוב של שבילים, מעברים וכבישים בכל עיר הוא בעל חשיבות גבוהה כחלק מהנוף האורבני התורם לאיכות החיים שלנו. חלק נכבד באותו נוף עירוני הוא זה של תאורת רחוב.

מהי תאורת רחוב?

תאורת רחוב היא התאורה שאנו כמעט ולא שמים אליה לב אבל חשופים אליה כל העת באזור המגורים שלנו בעיקר ובכל רחוב באופן כללי. מדובר על עמודי החשמל אשר פרושים לאורכו של כל רחוב (או שביל וסימטה....) ואשר מספקים תאורה עבורנו בשעות החשיכה.
בעבר היה נהוג למקם עמודי עץ או מתכת גבוהים עם פנס גדול בקצה שלהם ולהסתפק בכך בבחינת – הנה יש תאורת רחוב במקום. בשנים האחרונות העיריות השונות כבר מודעות לכך שתאורת רחוב היא חלק מאותו מכלול של איכות מגורים בעיר ועל כן כיום משקיעים בעמודי חשמל מעוצבים, בגבהים שמותאמים ספציפית למבנים שלאורך הרחוב ומשתלבים כחלק מהנוף האורבני שבמקום.

איזו תאורה נהוגה כיום?

חלק נוסף שהשתנה הוא השימוש בתאורת רחוב חסכונית. העיריות למדו שחשבונות החשמל שלהן יכולות להצטמצם בעשרות אחוזים אם הנורות שבראש עמודי התאורה הללו יהיו נורות חסכוניות עם הספקי חשמל המותאמים לצורך באותו רחוב על פי המרחק בין עמוד לעמוד ופיזור המבנים והשטחים הירוקים באזור. כאשר הכל משוקלל יחדיו, מתקינים נורות מותאמות וחסכוניות וכולם מרוויחים מכך.

מהו השינוי בשטח?

חלק מהתהליך של שידרוג של תשתיות החשמל ברחובות רבים ומחייב חיווטים מותאמים לעמודי החשמל החדישים כמו גם להספקי החשמל החדשים. כל אלו יחדיו מבטיחים לתושבי הערים הללו נוף אורבני מודרני יותר, מערכת חשמל אמינה וחדישה יותר וכמובן חסכון בחשמל העירוני ואולי אף הנחה עכב כך בארנונה.

חברת אור חשמל מתמחים בתאורת רחוב ומספקים שירותי חשמל לרשויות המקומיות במקצועיות, יעילות ואמינות כבר עשרים שנים