טיפים לחיסכון בחשמל

עלויות החשמל של כל משפחה בישראל הפכו בשנים האחרונות לבלתי ניסבלות עם חלק נכבד ביוקר המחיה של כל משפחה שכזאת. מדובר בסכומים של מאות ואף אלפי שקלים בחודש, מה שגורם לכך שחסכון של 20-30 אחוז מדי חודש יכול לחסוך אלפי שקלים בשנה לכל משפחה. על כן חשוב כיצד ניתן בקלות יחסית להפחית את צריכת החשמל שלכם.

הטיפים :

חסכון בחשמל מתחיל ראשית כל בהבנה של מוצרים זוללי חשמל בבית וכיצד טיפול נכון בהם יחסוך כסף רב.
מזגן – ראשית נציין כי מזגן מרכזי גורם להוצאה ניכרת בחודשים החמים והקרים במיוחד שכן הוא פועל כל הזמן ועל פני כל הבית גם כאשר אנו מתרכזים בחדר אחד בלבד. על כן כדאי לחשוב על שימוש ב3-4 מזגנים קטנים לבית שייעשה בהם שימו שמושכל לפי הצורך ולא באופן כללי. אופציה שניה היא מזגן מרכזי עם אפשרות שליטה לפיצול השימוש בו לפי החדרים. לכל מי שכבר ממזגים נאמר רק שבקיץ יש לדאוג למזגן בטמפרטורה של 19-20 מעלות ואילו בחורף בכזאת של 24-25 מעלות. אין צורך לבחור באופציות חימום או קירור קיצוניות יותר שכן מדובר במאמץ אדיר למזגן ועלויות חשמל גבוהות עבורכם.


מחשב – כל בית מחזיק כיום במחשב אחד לפחות וחשוב שבגמר העבודה במחשב לכבות אותו לחלוטין ולא להשאיר אותו במצב המתנה או עם שומר מסך למשך שעות. כיבוי כולל של המחשב כולל בתוכו גם כיבוי של המסך שלרוב נותר במצב ביניים בכיבוי המחשב אך אינו מכובה לחלוטין.
מדיח כלים – חשוב להתאים את תכונית הפעולה של המדיח ואת זמן ההדחה הדרוש לכמות הכלים שהכנסתם וסוג הכלים. אם מדובר בכמה צלחות וכוסות, ללא סירים או בעיית ניקיון מורכבת, כדאי להפעיל תוכנית ניקיון קצרה יחסית שתעשה את העבודה ותחסוך שעה של ביזבוז חשמל. כמו כן כדאי למזער הפעלות קצרות ונישנות ועדיף אחת למספר ימים לרכז ניקיון אחד מרוכז לכל הכלים יחדיו.
אלו הם רק חלק מהדוגמאות כיצד לחסוף בביזבוז חשמל ביתי וכמובן שכדאי להיות עירניים גם לשימוש באור דלוק לחינם בחדרים ריקים, דוד שמש שעובדש זמן ממושך מדי או מקרר שנישאר עם דלת פתוחה לזמנים ארוכים ללא צורך.